Faydalı Bilgiler, Sabun

Ballı Sabun Faydaları

Doğal Bal Sabunu indirimli satın al

BALLI SABUN FAYDALARI

Doğanın gerçek bir mucizesi olan bal her yaşta her durumda o kadar faydalı ki hayatımızda her alanda faydalanmaya çalışıyoruz. Bal kullanılan alanlardan biri de kozmetik sektörü. Hem cildiniz hem de saçlarınız için faydalanabileceğiniz bir ürün bal sabunu.

Bal sabunu ne işe yarar, bal sabunu nasıl kullanılır, bal sabunu faydaları nelerdir? Sütlü ballı  sabun faydaları, Keçi sütlü ballı sabun ve eşek sütü ballı sabun kullanımı Hadi hep birlikte bakalım.

Öncelikle antibakteriyel özelliğe sahiptir. Cilde zararlı bakterilerden cildi arındırır ve korur. Cildin gerginleşmesi kırışıklıkların giderilmesi  daha bebeksi bir görünüş ve dokunuş sağladığı için özellikle bayanların vazgeçilmezlerindendir.  Yağlı ciltlerde rahatlıkla kullanılabilir, cildin yağ dengesini korur. Ergenlik döneminde oluşan sivilce, akne ve siyah lekelerin giderilmesinde kullanılabilir. Ayrıca cilde daha canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.

Saçlar için de oldukça faydalıdır. Yıpranmış ve kırılmış saçları onarımına yardımcı olur ve daha canlı bir görünüm sağlar.

Kullanımına gelince sabunu güzelce köpürterek cilt veya saçınıza sürüp birkaç dakikalık beklemeden sora iyice durulayın.

Bir cevap yazın