Doğal Bal Sabunu indirimli satın al

Ballı Sabun Faydaları

BALLI SABUN FAYDALARI

Doğanın gerçek bir mucizesi olan bal her yaşta her durumda o kadar faydalı ki hayatımızda her alanda faydalanmaya çalışıyoruz. Bal kullanılan alanlardan biri de kozmetik sektörü. Hem cildiniz hem de saçlarınız için faydalanabileceğiniz bir ürün bal sabunu.

Bal sabunu ne işe yarar, bal sabunu nasıl kullanılır, bal sabunu faydaları nelerdir? Sütlü ballı  sabun faydaları, Keçi sütlü ballı sabun ve eşek sütü ballı sabun kullanımı Hadi hep birlikte bakalım.

Öncelikle antibakteriyel özelliğe sahiptir. Cilde zararlı bakterilerden cildi arındırır ve korur. Cildin gerginleşmesi kırışıklıkların giderilmesi  daha bebeksi bir görünüş ve dokunuş sağladığı için özellikle bayanların vazgeçilmezlerindendir.  Yağlı ciltlerde rahatlıkla kullanılabilir, cildin yağ dengesini korur. Ergenlik döneminde oluşan sivilce, akne ve siyah lekelerin giderilmesinde kullanılabilir. Ayrıca cilde daha canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.

Saçlar için de oldukça faydalıdır. Yıpranmış ve kırılmış saçları onarımına yardımcı olur ve daha canlı bir görünüm sağlar.

Kullanımına gelince sabunu güzelce köpürterek cilt veya saçınıza sürüp birkaç dakikalık beklemeden sora iyice durulayın.

F.Ç Naturel Sabunlar El Yapımı Papatya Sabunu İndirimli Satın Al

PAPATYA SABUNU FAYDALARI

Papatya sabunu faydaları; bahar aylarında güzellikleriyle gözlerimizi süsleyen, kokusuyla ruhumuza hitap eden, kış aylarında çayı ile içimizi ısıtıp şifa dağıtan, seviyor sevmiyor derken nice sevdaları tasdik eden çiçeğimiz papatya ve papatya sabunu faydaları.

Öncelikle cilde oldukça faydalıdır. İnsanlık tarihinin bilinen en eski sabunlarından olmakla birlikte Eski Mısır da kullanıldığına dair pek çok kayda rastlanmaktadır. Hoş kokusunu cilde nakşettiği, aynı zamanda cilde canlılık ve parlaklık verdiği, cildin ve saçların rengini açtığı söylenmektedir.

Kokusuyla birlikte vücutta rahatlama ve dinlenme hissi yarattığı bilinmektedir. Yatıştırıcı bir etkisi vardır çok rahat bir uyku ve zindelik sağlar.

Papatya sabunu diğer faydaları tarihin eski dönemlerinden beri bayanlar tarafından selülitler için kullanılmaktadır. Ayrıca göz kapağı iltihabı ve göz altı torbaları için de şifa kaynağı olduğu pek çok kaynakta bahsedilmektedir.

Antibakteriyel özelliği sayesinde gözenekleri açtığı, egzama, kaşıntı ve mantar gibi pek çok soruna da iyi geldiği söylenmektedir.  Papatya sabunu ile yıkanan saçlar daha dolgun ve sağlıklı görünecektir.

Papatya Sabunu çeşitlerine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

EŞEK SÜTÜ SABUNU FAYDALARI

Eşek sütü sabunu faydaları

Faydaları saymakla bitmeyen eşek sütü nün sabunu sizce nelere faydalı?

İşte eşek sütü sabunu faydaları.

Eşek sütü Ph değeri olarak anne sütüne en yakın süt olduğu bilinmekte bu sebeple de cildi gençleştirdiği ve güzelleştirdiğine inanılmaktadır. Hatta güzelliği dillere destan Kleopatra nın her gün eşek sütü ile banyo yaptığı efsanelere konu olmuştur. Eski Mısır da tedavi edici özelliği sebebiyle ilaç olarak kullanıldığı görülmektedir. Bu sebeple eşek sütü sabunu da cilt problemlerinin giderilmesinde sıkça tercih edilen bir sabun türüdür.  A, B1,B2, C ve E vitamini , ayrıca kalsiyum, çinko, magnezyum, potasyum,  sodyum, ve fosfor açısından zengin olduğu bilinmektedir.

Gelelim asıl konumuza. Eşek sütü sabunu faydaları.

Cildi gençleştirir ve kırışıklıkları giderir. Cilt lekelerine karşı etkilidir.  Sivilce, siyah nokta ve aknelerin giderilmesine yardımcı olur. Cildin sıkılaşması ve dolgunlaşmasını sağlar. Cilt gözeneklerini havalandırır.  Cildin nem oranını dengeleyerek parlak ve sağlıklı bir görünüm sağlar. Kış aylarında soğuktan yıpranan ciltler için kullanılabilir.  Cildi beyazlattığı da bazı kaynaklarda yer almaktadır. Kızarıklık ve kaşıntıları azaltır. Sedef ve egzama gibi cilt hastaları tarafından sıkça tercih edilir. Yaşlılık lekelerini azalttığına inanılmaktadır.

Ayrıca saç dökülmelerine iyi geldiği bilinmektedir. Hem saç derisi hem de saçların nemlenmesine yardımcı olur. Saç köklerini güçlendirerek daha hızlı uzamasını ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Kepek ile mücadele de kullanılabilir.

Peki eşek sütü sabunu nasıl kullanılmalıdır.

Öncelikle sürekli ve düzenli kullanıma dikkat edilmelidir. Günde 3 kez sabah öğle ve akşam olmak üzere rahatlıkla kullanılabilir. Güzelce köpürterek 5 dakika boyunca cilde uygulayın ve durulayın. Tüm vücutta ve saçlarda kullanıma uygundur.

İlgili Ürünlerimizi görmek için tıklayınız.

TV SPONSORLUKLARIMIZ

Ülkenin dört bir yanına hizmet götürmekle birlikte yaşadığımız kente daima sımsıkı bağlandık. Şehrimiz Yalova ya değer katacak her konuda destekçi olmaya çalıştık. Kentimizin TV kanalında sponsorluklara imza attık. İyi Seyirler

ZERDEÇAL SABUNU FAYDALARI

ZERDEÇAL  SABUNU FAYDALARI

Sofralarımızı lezzetlendiren bu güzel baharatın sabunu da gayet güzel. Hem kokusuyla başınızı döndürecek hem de faydaları saymakla bitmeyecek.

Öncelikle antioksidan ve antibakteriyel etkisiyle cildi temizlediği ve gözeneklerini açtığı söylenebilir.  Antioksidan maddelerin yaşlanmayı geciktirdiği de bilinmektedir. Ciltte oluşan iltihaplanmalara karşı etkili olduğu da söylenebilir. Bakalım zerdeçal sabunu diğer faydaları neler.

Cildi onarır, besler ve nemlendirir. Daha canlı bir görünüm sağlar.

Zerdeçal Uzmanlar tarafından E ve C vitamini bakımından zengin olduğu belirtilmektedir.

Yıpranan saçların beslenmesi ve daha dolgun sağlıklı görünmesi için bayanlar tarafından kullanılmaktadır.

Zerdeçal Sabunu çeşitlerini görmek için linke tıklayınız.

SARIMSAK SABUNU FAYDALARI

SARIMSAK SABUNU FAYDALARI

Kokusu sebebiyle sarımsak sabunu denildiğinde pek çok insanın şaşırdığı gözlemlenmekle birlikte, sarımsak sabunu sıkça kullanılan ve faydaları azımsanmayacak bir antioksidandır.

Sarımsak sabununun faydalarına gelince

Özellikle ayaklarda oluşan mantar ve oluşan kokuları gidermekte kullanılmaktadır.

Ayrıca saç çıkartmada başarılı olduğu bilinmekle birlikte, saç biti mücadelesindeki etkinliği, erken yaşta beyazlamalara karşı etkili olduğu, kırılmalara karşı önleyici olduğu, kepek oluşumunu engellediği, saçları daha gür ve canlı gösterdiği, saç dökülmesini yavaşlattığı halk arasında bilinen faydalarıdır.

Sarımsak sabunu kullananların bahsettiği diğer faydalar ise çildin daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüm sağladığı, ciltteki siyah noktaların azaldığı, iltihaplanmaların azaldığı, çilt çatlaklarına iyi geldiği ve yaşlanma karşıtı kırışıklıkları giderdiği de söylenebilir.

Sarımsak sabunu çeşitlerini görmek için tıklayınız.

Zeytin dalı uzatmak,

Zeytin Efsaneleri, Zeytin Dalı Uzatmak, Yunan Mitolojisinde Zeytin Ağacı

Yunan mitolojisine göre, Zeus bir yarışma düzenler ve kendisine en değerli hediyeyi verene kenti
koruma görevini verecektir. Denizler, depremler ve atlar tanrısı Poseidon, Zeus’a diyardan diyara
uçarak gidebilen ve savaşlarda yenilmeyecek bir at armağan eder. Athena ise zeytin ağacını
vermek için yola koyulur. Kıyasıya bir rekabet içeren bu yarışma ikisi içinde önem arz etmektedir.
Çünkü ikisi de Zeus’a dünyanın en güzel ve en değerli hediyesini vermek isterler. Şüphesiz ki
dünyanın bir ucundan diğer ucuna uçarak gidebilen bir at mükemmel bir hediyedir. Ancak zeytin
ağacı daha da mükemmeldir. Zeus, diğer tüm tanrı ve tanrıçalar zeytin ağacının muazzamlığı
karşısında büyülenmiş ağacın kutsallığı karşısında dona kalmışlardır. Tüm kazanma hırsına
rağmen Poseidon bile zeytin ağacından o kadar etkilenmiştir ki, aralarındaki büyük çekişmeye
rağmen zeytin ağacının üstünlüğünü kabul eder. Bunun üzerine Athena zeytin ağacından bir dal
kırıp Poseidon’a verir ve öylece aralarındaki düşmanlık zeytin ağacının rakipsiz güzelliği
karşısında yok olur. O günden sonra Athena’nın ismi Atina kentine verilir. Tüm dillere de konu
olan düşmana zeytin dalı uzatmak deyimi de neredeyse tam da bu efsaneden gelmiştir. Çünkü
zeytin ağacı, düşmanın dahi kıyamayacağı güzellikte ve kutsallıktadır.

SIZMA ZEYTİNYAĞI NEDİR?

Sızma Zeytinyağı Nedir

 

Her yerde duyduğumuz ve günlük hayatta çok sık kullandığımız ancak ne olduğunu bilmediğimiz o kadar çok şey var ki. Mesela Sızma Zeytinyağı ne demek, tahmin etsek de tam olarak nasıl üretilir bilmeyiz.

Sızma Zeytinyağı zeytinyağları arasında en kaliteli ve asit oranı açısından en düşük yağlar arasında yer almaktadır. Kokusunda kusur olmayan, tadından taviz vermeyen bu yağ en çok talep gören yağlar arasındadır. Ağaçtan silkeleme yöntemiyle toplandıktan sonra en kısa sürede fabrikalara götürülerek 27 derecenin altında preslenmesi (sıkıştırılması) sonucu oluşan yağ çeşididir. Sızma Zeytinyağı genellikle salatalarda, mezelerde ve zeytinyağlı yemeklerde tüketilmesi önerildiği de bilinmektedir.

 

Sizde bu eşsiz lezzete ulaşmak istiyorsanız linki tıklayın.

ZEYTİNYAĞI KULLANMAK İÇİN 10 NEDEN

ZEYTİNYAĞI KULLANMAK İÇİN 10 NEDEN

Zeytinyağı kullanmak için 10 neden. Öncelikle kullanılan yağlar içinde insan sağlığına en uygun yağlardan birinin zeytinyağı olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Tüm otoritelerce kabul gören ve dünyanın her köşesinde kullanımı sıkça tavsiye edilmesine rağmen ülkemizde en az kullanılan yağ zeytinyağıdır. Zeytinyağı üretiminde dünya sıralamasında önemli bir yere sahip olan ülkemizin zeytinyağı tüketiminde dünya ortalamasının çok altında olması oldukça üzücü.

Zeytinyağı kullanmak için 10 neden saymak istersek çok sebebin içinden en önemlilerini sizler için ayırmaya çalıştık. Hadi hep birlikte bakalım.

1 Kansere karşı korur.

Kullanılan pek çok yağın kanserojen etkileri dikkate alındığında en masum ve en sağlıklı yağ zeytinyağıdır. %100 meyve suyudur.

2 Bağırsaklara iyi gelir

Yüzyıllardır kabızlık önleyici olarak kullanıldığı bilinmektedir. Yapılan araştırmalarda hücreleri koruduğu ve bağırsakları güçlendirdiği tespit edilmiştir.

3 Yüksek tansiyona iyi gelir

Zeytinyağı kan basıncını düzenlediğinden tansiyon hastalarının da kullanabileceği en sağlıklı yağ zeytinyağıdır. Kardiyolojik rahatsızlığı olanlara hekimlerimizce özellikle zeytinyağı tavsiye edilmektedir.

4 Şeker hastalığına iyi gelir

Kandaki glikoz seviyesini düşürdüğü bilinmektedir. Bu sebeple şeker hastalarının en sağlıklı kullanabilecekleri yağ zeytinyağıdır.

5 Kolesterolü dengeler

İçerdiği asitler yardımıyla bedenimizin kolesterol kontrolünde destekleyicidir.

6 Kilo kontrolüne yardımcı olur

                                                                                                                                        Yağlar içinde hem en sağlıklı olanıdır hem de özellikle diyet dönemlerinde en fazla tercih edilen yağ türüdür. Zeytinyağı uzun süren açlıklarda da sağladığı tokluk hissi sayesinde kilo kontrolünde sizlere yardımcı olabilecektir.

7 Enfeksiyonlara karşı korur

Enfeksiyonlara karşı koruyucu etkileri pek çok araştırmaya konu olmuş ve kanıtlanmıştır.

8 Cilde faydalıdır

Cildin nem dengesini korumasına yardımcı olur. Pek çok krem ve maske , hatta sabun yapımında kullanılmaktadır. Saçlara ipeksi bir görünüm cilde yumuşaklık verdiği bilinmektedir.

9 Beyni güçlendirir

Hafızanın korunmasını sağlar. Ayrıca depresyona iyi geldiğide son yıllarda yapılan araştırmalar neticesinde gün yüzüne çıkmıştır.

10 Bağışıklık sistemine faydalıdır

Yüksek oranda E Vitamini içerdiği bilinmekte olan yüksek bir antioksidandır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir.

İnternet sitemizde bulunan zeytinyağlarını incelemek için resme veya linke tıklayınız. 

Portakal Sabunu Faydaları

Portakal sabunu faydaları

Portakal kışın tercih edilen meyveler arasında yer almaktadır. Taze sıkılmış suyuyla kahvaltılarımızı süsleyen, C vitamini bakımından oldukça öneme sahip olan portakal günümüzde birçok yerde kullanılmaktadır. Bunlardan biride portakal sabunudur.

Portakal Sabunu  faydaları nelerdir, hadi hep birlikte bakalım.

Uzmanlara göre portakal sabunu sivilce ve siyah noktaların günlük temizliğinde kullanıldığı gibi yağlı ciltlere ve yağlı saçlara iyi geldiği söylenmektedir. Portakal kokusu sayesinde banyonuz mis gibi kokar. Selülitli bölgeye uygulandığında bölgedeki selülitlerin azaldığını kullandığınızda göreceksiniz. Cildi sıkılaştırdığı için zamana meydan okuyarak güzelliğinize güzellik katacaksınız.

Portakal sabununu kullanmak için lütfen linki veya resmi tıklayınız.