Faydalı Bilgiler, Sabun

EŞEK SÜTÜ SABUNU FAYDALARI

Eşek sütü sabunu faydaları

Faydaları saymakla bitmeyen eşek sütü nün sabunu sizce nelere faydalı?

İşte eşek sütü sabunu faydaları.

Eşek sütü Ph değeri olarak anne sütüne en yakın süt olduğu bilinmekte bu sebeple de cildi gençleştirdiği ve güzelleştirdiğine inanılmaktadır. Hatta güzelliği dillere destan Kleopatra nın her gün eşek sütü ile banyo yaptığı efsanelere konu olmuştur. Eski Mısır da tedavi edici özelliği sebebiyle ilaç olarak kullanıldığı görülmektedir. Bu sebeple eşek sütü sabunu da cilt problemlerinin giderilmesinde sıkça tercih edilen bir sabun türüdür.  A, B1,B2, C ve E vitamini , ayrıca kalsiyum, çinko, magnezyum, potasyum,  sodyum, ve fosfor açısından zengin olduğu bilinmektedir.

Gelelim asıl konumuza. Eşek sütü sabunu faydaları.

Cildi gençleştirir ve kırışıklıkları giderir. Cilt lekelerine karşı etkilidir.  Sivilce, siyah nokta ve aknelerin giderilmesine yardımcı olur. Cildin sıkılaşması ve dolgunlaşmasını sağlar. Cilt gözeneklerini havalandırır.  Cildin nem oranını dengeleyerek parlak ve sağlıklı bir görünüm sağlar. Kış aylarında soğuktan yıpranan ciltler için kullanılabilir.  Cildi beyazlattığı da bazı kaynaklarda yer almaktadır. Kızarıklık ve kaşıntıları azaltır. Sedef ve egzama gibi cilt hastaları tarafından sıkça tercih edilir. Yaşlılık lekelerini azalttığına inanılmaktadır.

Ayrıca saç dökülmelerine iyi geldiği bilinmektedir. Hem saç derisi hem de saçların nemlenmesine yardımcı olur. Saç köklerini güçlendirerek daha hızlı uzamasını ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Kepek ile mücadele de kullanılabilir.

Peki eşek sütü sabunu nasıl kullanılmalıdır.

Öncelikle sürekli ve düzenli kullanıma dikkat edilmelidir. Günde 3 kez sabah öğle ve akşam olmak üzere rahatlıkla kullanılabilir. Güzelce köpürterek 5 dakika boyunca cilde uygulayın ve durulayın. Tüm vücutta ve saçlarda kullanıma uygundur.

İlgili Ürünlerimizi görmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın