Faydalı Bilgiler, Sabun

PAPATYA SABUNU FAYDALARI

F.Ç Naturel Sabunlar El Yapımı Papatya Sabunu İndirimli Satın Al

Papatya sabunu faydaları; bahar aylarında güzellikleriyle gözlerimizi süsleyen, kokusuyla ruhumuza hitap eden, kış aylarında çayı ile içimizi ısıtıp şifa dağıtan, seviyor sevmiyor derken nice sevdaları tasdik eden çiçeğimiz papatya ve papatya sabunu faydaları.

Öncelikle cilde oldukça faydalıdır. İnsanlık tarihinin bilinen en eski sabunlarından olmakla birlikte Eski Mısır da kullanıldığına dair pek çok kayda rastlanmaktadır. Hoş kokusunu cilde nakşettiği, aynı zamanda cilde canlılık ve parlaklık verdiği, cildin ve saçların rengini açtığı söylenmektedir.

Kokusuyla birlikte vücutta rahatlama ve dinlenme hissi yarattığı bilinmektedir. Yatıştırıcı bir etkisi vardır çok rahat bir uyku ve zindelik sağlar.

Papatya sabunu diğer faydaları tarihin eski dönemlerinden beri bayanlar tarafından selülitler için kullanılmaktadır. Ayrıca göz kapağı iltihabı ve göz altı torbaları için de şifa kaynağı olduğu pek çok kaynakta bahsedilmektedir.

Antibakteriyel özelliği sayesinde gözenekleri açtığı, egzama, kaşıntı ve mantar gibi pek çok soruna da iyi geldiği söylenmektedir.  Papatya sabunu ile yıkanan saçlar daha dolgun ve sağlıklı görünecektir.

Papatya Sabunu çeşitlerine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın